Sokol.Cz

Eurogym 2018 – European Gym for Life Challenge 2018


Datum konání: 14.-19.7.2018
Typ akce :Jiná
Přihlášky do:20.10.2017
Určena pročlenové,
Kategorie:starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy,
Kontaktní osoba:Alžběta Kujanová, , 257 007 344.
Město:Lutych, Belgie
pořadatel akce:ČOS

Google Maps Mapy.Cz OpenStreetMap
Vyberte vrstvu:Eurogym 2018 – European Gym for Life Challenge 2018

Příští rok bude belgické město Liege (Lutych) pořádat v termínu od 15. – 19. 7. 2018 Eurogym 2018 a vy máte možnost se přihlásit a zúčastnit této gymnastické události prostřednictvím České obce sokolské. V příštím sletovém roce je pro ČOS prioritou financování XVI. sletu, proto ČOS nebude moci finančně podpořit Vaši účast, jednalo by se tedy o akci na vlastní náklady.

Podrobné informace pro zájemce

Eurogym je jednou z největších gymnastických událostí pro mládež. Koná se každé dva roky v jedné z evropských zemí a mladým gymnastům poskytuje příležitost vystoupit se skupinovým představením na pódiu s mezinárodní účastí. Je to nesoutěžní společenská událost plná vystoupení, workshopů a setkání se sportovci z celé Evropy.

Termín a místo konání

14. 7. 2018 – Gym for life Challenge, Lutych - Belgie, 15. – 19. 7. 2018 - Eurogym, Lutych – Belgie (není nutnost zúčastnit se obou akcí)

Pro koho je akce určena

Akce je určena pro účastníky ve věku od 12 do 18 (ročníky 2000 – 2006), s tím že může být výjimka - 10% gymnastů ve skupině může být 10/11 letých (ročníky 2007/2008) a 10% gymnastů ve skupině může být 19/20 letých (ročníky 1998/1999).

Účastnická karta, poplatek

Účastnický poplatek za kartu činí 275€

Zahrnuje: ubytování ve školách od soboty 14. do pátku 20. 7., stravu od soboty ráno do pátku ráno, městskou dopravu během konání akce, účast na všech akcích (gala, workshopy, společenské aktivity, semináře, …)

Nezahrnuje: exkurze, vystoupení mimo Lutych, večerní party, transport z Bruselu do Liege/z Liege do Bruselu na letiště.

Doprava

Letadlem z Prahy do Bruselu (BRU), přímo z letiště jede rychlovlak cca 50 minut do Lutychu s přestupem ve městě Leuven. Doprava z letiště do Lutychu není zahrnuta v účastnickém poplatku.

Doprava po městě během Eurogymu bude zajištěna městskými linkami nebo pořadatelskými autobusy – tato doprava je zahrnuta v účastnickém poplatku.

Ubytování

Školní třídy ve školách v centru města, se sociálním zařízením. Vlastní spací pytel, karimatka či matrace. Ubytování je včetně snídaně zajišťované příslušnou školní kantýnou v podobě švédských stolů.

Stravování

Snídaně – ve školní kantýně v místě ubytování

Oběd a večeře – v kongresovém paláci v centru Lutychu

Místa konání

Kongresový palác – centrum celé akce, zde bude probíhat registrace, stravování, stánek se suvenýry, aktivity pro účastníky a jedno z podií

Sportovní hala – nachází se asi 8 km za městem (převoz zajištěn), bude zde probíhat Gala

Náměstí v centru města – podia budou umístěna na náměstích v centru města, vzdálenost mezi jednotlivými podii je cca 10 minut chůze. K dispozici budou dvě velká podia s airtrackem a dvě menší bez airtracku.

Hlavní události Eurogymu

Zahajovací ceremoniál – slavnostní průvod bude rozdělen na tři články, které půjdou ze tří různých míst a sejdou se na velkém náměstí s open air podiem, kde bude slavnostní zahájení.

Gala – ve sportovní hale kousek za městem (přesun zajištěn). Gala se může zúčastnit každý, kdo chce.

Každá skupina, která by se chtěla přihlásit, má možnost zaslat video technické komisi k posouzení – ta rozhodne o jejich účasti/neúčasti.

Demo night session – novinka v programu, večerní vystoupení skupin na jednom z velkých podií ve městě

Závěrečný ceremoniál – bude se konat na stejném místě jako zahájení

Pódiová vystoupení

Každá skupina může mít 2 vystoupení + 1 na Night demo session. Je možnost ještě dalšího vystoupení, mimo Lutych, Maastricht (Nizozemsko), Aachen (Německo), Verviers, Eupen – tyto cesty nejsou započteny v účastnickém poplatku.

Délka vystoupení je 6 minut (včetně nástupu a odchodu).

Workshopy, instruktorská fóra

Účastník se může zúčastnit 4 dopoledních workshopů (nabídka zatím nebyla zveřejněna), z čehož 2 si vybere podle svého a 2 mu budou přiděleny. Rozmístění WS je po celém městě tak, aby bylo možné poznat co nejvíce z Lutychu. Instruktorská fóra budou pouze v pondělí a úterý dopoledne a mohou se jich zúčastnit vedoucí, trenéři a asistenti trenérů (může být asistent z řad účastníků).

Registrace

Předběžná registrace do 20. 10. 2017 - základní informace o skupině (počet účastníků),
10 % nevratná záloha z účastnického poplatku

Konečná registrace do 15. 2. 2018 - detailní a kompletní informace o skupině a účastnících, včetně jmenných seznamů, platba zbytku poplatku do 10. 4. 2018

 

1. Evropský Gym For Life Challenge

Jedná se o jednodenní událost od 14. 7. 2018 v Lutychu, kterou lze spojit s Eurogymem (není to ale povinnost). Jedná se o možnost vystoupit a dostat ohodnocení a zpětnou vazbu od technické komise UEG. Akce není pojatá jako soutěž, na konci vyhrává každý účastník – medaile a diplom pro všechny. Hlavním cílem je předvést své vystoupení před evropskou konkurencí a získat objektivní porovnání.

Vystoupení má předepsanou délku 3 minuty (s nástupem a i odchodem) a je určeno pouze pro gymnasty narozené do roku 2006.

Účastnický poplatek činí 90 € - ubytování ve škole ze 13. na 14., strava na sobotu 14. (možnost ubytování v hotelu, ale za příplatek podle ceny hotelu)

V případě, že by se účastník účastnil Gym for Life Challenge i Eurogymu, poplatek za Gym for Life Challenge by byl pouze 50 €.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Alžbětu Kujanovou na email akujanova@sokol.eu nebo na tel. 257 007 344.

 

Vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do 20. 10. 2017 na email akujanova@sokol.eu

…………………………………………………………………………………………………

PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA NA EUROGYM 2018, LIEGE  - BELGIE

 

ŽUPA:

 

JEDNOTA:

 

KONTAKTNÍ OSOBA:

TELEFON:

E-MAIL:

Předběžně přihlašuji ______________ cvičenců.

Z toho je ______________ chlapců a _____________ dívek.

Předpokládaný počet cvičitelů: _______________

 

V ____________ dne ______________                       Podpis: _______________                          

 

V Praze, 30. 6. 2017                                                                            Zpracovala: A. Kujanová

vloženo dne: 19.07.2017 poslední změna: 19.07.2017 Vladislav Voráč, Praha - Libeň

zobrazeno: 633 x