V. Spanilá jízda sokolů Prahou 8. 10. 2023


Datum konání: 8.10.2023 15:45 - 19:00
Určena pro
Ulice:Krematorium Strašnice
Město: 100 00 Praha-Praha 10
pořadatel akce:župa


Pozvánka na V. Spanilou jízdu sokolů Prahou 8. 10. 2023

8. 10. 2023 bude Památný den sokolstva. V Praze proběhne již V. Spanilá jízda sokolů pořádaná Sokolskou župou Jana Podlipného. Souběžně s pelotonem cyklistů půjdou Prahou i pěší sokolové. Program naleznete na webu Sokolské župy Jana Podlipného v odkazu na Pozvánku. Na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy  můžete zhlédnout videa z minulých ročníků. 

Žádáme zájemce o registraci. Registrace je možná přes QR kód v pozvánce.

Pozvánka je ZDE

Google folmulář k vyplnění ZDE (vyplněním tohoto formuláře nám výrazným způsobem pomůžete s organizací a s přípravou odměn pro vás :-) 

Časový rozpis cyklotrasy:

15:45 položení kytic u hrobu Tyrše a Fugnera,  u hrobu Jana Podlipného na Olšanských hřbitovech. Zapálení svíček od lampičky s ohněm přivezeným z Děčína, rodiště Tyrše. Položí starosta župy Jana Podlipného za účasti dalších funkcionářů župy a sokolské veřejnosti. Cca 10 lidí. Přesun do strašnického krematoria.

16:15 shromáždění cyklistů u vstupu do areálu. Presence účastníků u sestry Gregorové, rozdávání triček novým účastníkům (členům sokola), rozdávání sokolských vlaječek, připevňování na kola.

16:45 uvítání účastníků starostou župy br. Pokorným, připomenutí sokolů umučených během okupace. Br. Richter- připomenutí bezpečnosti během jízdy Prahou.

17:05 odjezd po trase: Želivského, zde krátká zastávka, abychom se seskupili po namáhavějším stoupáním do kopce. Jízda po Vinohradské na Václavské náměstí. Fotografování účastníků pod sochou sv. Václava.

17:00 pěší účastníci v areálu krematoria se mohou tramvají přemístit do uli-ce Malostranské nábřeží na schody na Kampu ke společné fotografii, nebo přímo na nádvoří Tyršova domu.

Průjezd na Můstek, ulicí 28. října, Národní, přes most Legií. Zahnout na Malostranské nábřeží ke schodům na Kampu. Zde fotografování společně s účastníky pěší trasy. Pak společně průjezd a průchod na nádvoří Tyršova domu. Zde občerstvení, WC apod.

18:20 pěší skupina se přesune přes Kampu pod oblouk Karlova mostu.

18:30 cyklisté přijedou pod oblouk Karlova mostu. Uvítání starostkou České obce sokolské.

Do 19:00 mládež pouští lodičky se svíčkami po Čertovce. Pak přesun na nádvoří Tyršova domu.

Časový rozpis pěší skupiny:

Vzhledem k tomu, že je konec srpna a nemám dosud k dispozici seznam pěších, vypouštím z programu  druhou trasu od Loretánského náměstí.

Sraz na náplavce na Výtoni v 16:30, registrace účastníků, rozdávání triček členům Sokola, rozdávání vlaječek.

16:45 poslech proslovu ze Strašnic.

Přesun pěšmo po náplavce k Národnímu divadlu. Společná fotografie na mostu Legií. Přesun na Malostranské nábřeží na schody na Kampu. Společná fotografie s cyklisty.

Přesun na nádvoří Tyršova domu. Občerstvení a WC.

18:20 přesun pod oblouk Karlova mostu.


Videa Spanilé jízdy z minulých ročníků na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného:

2019:

https://youtu.be/ThY2U7yqzoY - oficiální video Sokolské župy Jana Podlipného

https://youtu.be/mA4JAquWulc 


2020: 

Z důvodu vládních opatření v souvislosti s pandemií COVID-19 byla II. Spanilá jízda sokolů Prahou  oficiálně zrušena, konal se jen pietní akt u strašnického Krematoria.

Obrázky a tři videa z pietního aktu najdete ZDE


2021:

https://youtu.be/LLiHK7YtvVw


2022:

https://youtu.be/x8mMFv-IWXU 

https://youtu.be/rBKuCXmTa7c - oficiální video Sokolské župy Jana Podlipného

Celý článek najdete také na http://www.zpodlipneho.cz

Po 19:00 bude pokračovat program na nádvoří Tyršova domu.vloženo dne: 03.09.2023 15:28:49 poslední změna: 03.09.2023 15:44:51

zobrazeno: 339 x