Články

Propagace sokolských akcí

Propagace sokolských akcí

Autor příspěvku: Darina Tvrdíková

Vložil: dne: 17.11.2003

Propagace sokolských akcí

Již na sletě v roce 2000 jsem si všimla minimální propagace celé akce. Tehdy jsem si říkala, že jsem se asi špatně koukala, že přece není možné dělat jakoukoliv akci bez toho, abychom dali vědět těm, pro koho se akce koná. Poté, co jsem byla na více různých „akcích“, např. koncem května na Setkání Sokolů v Českých Budějovicích a setkala jsem se s úplně stejným přístupem k propagaci celé akce, říkala jsem si, jak je to možné. Lidé se nás ptali, co že je to tady za akci, když jsme šli po náměstí ve cvičebních úborech. Vím, že lidem, kteří se o Sokol a vše s ním související zajímají, nemusíme ohromnými plakáty dávat na vědomí, co se děje. Ale třeba i člověk, který o Sokolu nic neví, by se rád na takovouto akci přišel podívat nebo si dokonce přišel zacvičit.

Na otázku, proč se alespoň malými plakáty nedá na vědomí, co se děje, odpověď zněla: „Nejsou peníze“. Myslím si ale, že na to, aby cvičenci roznesli letáčky s potřebnými informacemi, není financí mnoho zapotřebí. A ze zkušenosti od nás z jednoty vím, že i pár letáčků donesených na správná místa, dokáže lidi nalákat na propagovanou akci.

S tímto souvisí i další „problém“. Stěžujeme si, že v Sokole ubývá cvičenců. To je pravda, mohu to posoudit z vlastní cvičitelské praxe. Ale je potřeba hledat chybu hlavně v nás. Podle mého názoru, pokud dáme „o sobě“ více vědět (např. zrovna lepší propagací celé činnosti Sokola), bude situace určitě lepší.

Myslím si, že u většiny lidí přetrvává názor, že v Sokole akorát člověk cvičí v tělocvičně. Uznávám, že v některých případech to může být pravda, je ale zase pouze na nás, co s tím uděláme. Ale není to pravdou všude. Jednoty pořádají různé výlety do přírody, turnaje ve všech možných sportech a podobně. Člověk tak poznává spoustu zajímavých lidí a někdy i dobrých kamarádů.

Proto: Pokusme se o lepší propagaci Sokola!!!

Darina Tvrdíková

Sokol Královské Vinohrady

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

17.07.2003 , kkatule@seznam.cz katka k.
Ikdyž jsem cvičitelkou pár měsíců myslím si že je pravdou co napsala autorka tohoto článku.Sokol nemá žádnou propagaci a co se týče akcí - bída s nouzí . Jediné co bych k tomu přidala že není lehké přemluvit starší cvičitelky k aktivitě mimo tělocvičnu pod záštitou sokola . Když to zorganizuje člověk sám nemé to takový úspěch . Jeli jsme na výlet s Katkou a ne se sokolem . S pozdravem Katka

Počet příspěvků 1.

zobrazeno: 3740 x