Články

Putování za pohádkou 2004

2. ročník pohádkové hry pro děti

Autor příspěvku: Darina Tvrdíková

Vložil: dne: 06.07.2004

Na závěr cvičebního roku uspořádali dne 29. 6. 2004 cvičitelé Sokola Královské Vinohrady s pomocí svých přátel v Riegerových sadech druhý ročník Putování za pohádkou. V příjemném letním počasí se akce zúčastnilo 95 dětí, a to nejen členů Sokola.

Děti v průběhu putování potkávaly pohádkové postavy, plnily různé úkoly a za jejich splnění dostávaly omalovánky s vyobrazením daných postav nebo sladkou odměnu.

Na počátku putování se Křemílek s Vochomůrkou zeptali dětí na jméno. Další stanoviště bylo u ježibab, u těch bylo úkolem trefit se na terč. Poté trasa pokračovala k Červené Karkulce, kde děti ukázaly, jak umí běhat slalom a u vodníků předvedly své rybářské schopnosti. U černokněžníka museli účastníci prokázat svojí odvahu tím, že prolézali strachovým pytlem a princezně trhali pro obveselení kytičky v zahrádce. Pak na děti čekalo nebezpečí v podobě loupežníků, kteří bedlivě střežili svůj ukradený poklad a v podobě čertů, u kterých děti předvedly svojí zručnost při přelézání lan. Na konec putování si účastníci vyzkoušeli skákání v pytli u Manky s Rumcajsem a Ferdovi Mravencovi s Broukem Pytlíkem pomohli se stavbou domečku.

V cíli čekal na děti kašpárek, který pro ně měl připraveny sladké odměny. Podle úsměvů na tvářích dětí i rodičů věříme, že se akce všem zúčastněným líbila. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a klidném průběhu celého putování.

Po prázdninách zase NAZDAR na dalších akcích.

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3629 x