Články

Úspěch vambereckých karatistů

Úspěch vambereckých karatistů

Autor příspěvku: Ladislav Lux

Vložil: dne: 01.09.2004

Vamberečtí karatisté

Ladislav Lux

V květnu se karatisté SKC Sokol Vamberk rozjeli za úspěchy na Jadran a do Itálie. Ti mladší zatím statečně bojovali v domácí soutěži v Trutnově.

Jadranský pohár se konal v chorvatské Pule. Vambetrecký oddíl na soutěži zastupovali Vidlička, Mihulka, Havlová a Hynek. Lenka Havlová a Tomáš Hynek, kteří startovali mezi 540 závodníky z osmi zemí v soutěžích kumite, uspěli ziskem osmého místa. Nejlépe ze skupiny se dařilo Zdeňku Vidličkovi, který se v kumite kadetů -65 kg probojoval do finále a získal zlatou medaili a pohár z Jadranu. Také další reprezentanti České republiky z Ústí na Orlicí a Hradce Králové si domů odváželi hodně skvělých umístění.

O týden později startovali žáci Lukáš Jirásek, Pavel Janisch a Adam Souček a dorostenec Tomáš Hynek na Východočeském poháru v Trutnově. Po výborném výkonu přivezli tři bronzové medaile a jedno čtvrté místo. V kumite dorostu -50 kg byl T. Hynek čtvrtý, mezi

žáky získali bronz A. Souček -35 kg, L. Jirásek -40 kg a P. Janisch -45 kg.

Na konci měsíce náš oddíl čekala největší sportovní událost – IX. ročník karate Games of the Adriatic, která se konala v 1500 kilometrů vzdáleném městě Termoli v Itálii. Pozvání jsme dostali od pořadatele profesora G. Romana a prezidenta italského svazu karate dr. L. Lommana. O české reprezentanty – vamberecké karatisty Zdeňka Vidličku a Lenku Havlovou – se po dlouhé cestě pořadatelé všestranně postarali. Na soutěž se sjelo na 700 závodníků z České republiky, Íránu, Irska, Rakouska, Rumunska, Ruska a italské reprezentace. Pro soutěže kumite a kata družstev byla sestavena dvě evropská družstva, která startovala proti týmům Itálie a ostatních zemí. L. Havlová byla v tříčlenném družstvu juniorek se závodnicemi z Ruska a Rumunska, Z. Vidlička tvořil tým juniorů s karatisty z Íránu a Ruska. Dívky si vedly velmi dobře. I když pro zranění vypadla ze závodu rumunská kolegyně, ve dvou získaly bronzovou medaili. Junioři bojovali v dramatickém utkání o třetí místo s družstvem Itálie, které po dvou nastaveních skončilo nerozhodně. Rozhodčími bylo třetí místo na „hatci“ přiděleno družstvu Itálie. V soutěži jednotlivců v kumite byl Z. Vidlička v druhém kole vyřazen Rusem – v této kategorii startovalo 24 závodníků. Skutečně zabojovala Lenka Havlová, která v kategorii kumite juniorky -65 kg po vynikajícím výkonu podlehla až ve finále reprezentantce z Itálie a získala stříbro. Byla také oceněna prezidentem italského svazu karate dr. Lamanem (7 Dan) a byl jí udělen 1 Dan.

Díky novým kontaktům, které jsme v Itálii navázali, přislíbili závodníci z Itálie, Ruska a Irska účast na naší zářijové soutěži.

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3951 x