Články

Zlínští sokolové na horách

Autor příspěvku: Jana Bednaříková

Vložil: dne: 10.03.2005

Štědrákova Lhota 2005

Jarní prázdniny ve Zlínském sokole, byly opět ve znamení lyžařského kurzu. Letošní zima přeje zimním sportům a tak podmínky byly opravdu mimořádné. Již po čtvrté jsme zamířili do lyžařského střediska ve Štědrákově Lhotě, hrdě nesoucí název přípravné středisko Ondřeje Banka.

Tři denně upravované sjezdovky, spousta sněhu a nádherná krajina. Toto spojení bylo fantastické. V požitku z lyžování nám nezabránila ani sněhová kalamita, která postihla nejen Česko, ale i okolní státy. Na horách se vlastně ani o kalamitě nedá mluvit, vždyť tam se těch pár čísel sněhu navíc skoro nepozná. Zima o sobě dala pořádně vědět.

29 dětí, pět instruktorů lyžování a několik dospěláků. To byli letošní účastníci kurzu. Vše bylo zaměřeno, na zlepšení lyžařského umění na lyžích i na propracování citu pro skluz a to jak na sjezdových, tak na běžeckých lyžích. Běžky bývají často opomíjeny a zatracovány, ale většinou neoprávněně. Pohyb na běžkách je jeden z nejkomplexnějších a nejšetrnějších pohybu pro lidský organizmus.

I letos byl na závěr celého týdne slalom, a tak jak to ve sportu bývá, ne vždy do cíle všichni dorazili. Nakonec, vždyť je to jen sport. A my lyžovali hlavně pro radost. Musím říct, že je skvělé, když člověk s úsměvem na rtech donutí své tělo k pohybu.

Hodnocení článku:

1pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
05
0
Počet hlasů 1

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3521 x