Články

To bude sranda po hlubockém způsobu

Reportáž z průběhu akce

Autor příspěvku: Mnementh

Vložil: Terezie Fojtlová dne: 19.05.2007 21:40:06

To bude sranda po hlubockém způsobu

 Přehlídka pódiových skladeb aneb TO BUDE SRANDA! je akce, kterou již počtvrté pořádají členové oddílu Aerobic TJ Sokol Hluboká nad Vltavou. Nechce se mi věřit, pokud tvrdíte, že jste o ní ještě neslyšeli. Ale budiž. Povím vám, oč se jedná, protože se jedná o splnění snu, ambicí a chutě si zacvičit a zasoutěžit, lidí povětšinou z té neprofesionální sféry oddílů nejen sokolských.

Takže základní data akce v téměř telegrafickém zápisu: Datum konání 12. května v čase od rána do večera, místo konání Sokolovna na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Chápu, je to strohé. Takže se trošku rozepíšu, aby všichni co na akci nebyli měli možnost nasát atmosféru, která tam panovala. No a pro ty, co se přímo či nepřímo zúčastnili, to může být malé zopakování jejich zážitku.

Už od pátku se před budějickou sokolovnou pohybovaly podezřelé stíny přenášející techniku a podezřelé krabice. To členové oddílu aerobiku chystali technické zázemí celé akce. V noci kolem jedenácté, utrmácení se vraceli zpět do svých postelí. Sobota, brzká ranní hodina. Opět nepovolené davy u sokolovny. Oddílu aerobiku začíná další z jejich dnů plných adrenalinu.

Již předem byli všichni účastníci informováni o letošním rozdělení kategorií.  Ty byly členěny podle množství cvičenců ve skladbě. Tři kategorie: DUO (1-2 cvičenci), TÝM (3-8 cvičenců), DRUŽSTVO (9 a více cvičenců). No a jedna speciální kategorie pro děti do 7 let, tzv. BEJBY kategorie ve které byli vítězové všichni soutěžící. Celková statistika získaná v registraci pořadatele informovala o tom, že se účastní celkem 350 cvičících z 18 oddílů. Uvedený počet oddílů zastupoval všechny kategorie. 4 skladby BEJBY, 5 skladeb DUO, 13 skladeb TÝM a 14 skladeb DRUŽSTVO.

Od deváté hodiny se začalo zkoušet. Účastníci si zvykali na závodní plochu, ozvučení a spolu s moderátorkou Evou Sedlákovou a organizátory akce dolaďovali poslední detaily. Celé dopoledne se zkoušelo a zkoušelo, aby v jednu hodinu odpolední mohl začít oficiálním slavnostním nástupem 4. ročník pódiových skladeb s podtitulem To bude sranda IV.

Porota se skládala z osvědčených kádrů a odborníků na předváděné styly cvičení. Aerobik, tanec, mažoretky a gymnastika byly ohodnoceny tak, jak si zasloužily. Hlavní rozhodčí byla Zdena Malínská (rozhodčí v gymnastice); Šárka Brothánková (tajemnice župy – rozhodčí ve všestrannosti); Bedřich Boršek (rozhodčí všestrannosti); Inka Váchová (rozhodčí všestrannosti); Otýlie Týmalová (čestná rozhodčí)

Už před slavnostním nástupem si všichni mohli prohlédnout ceny, které do celé akce vložili tito sponzoři. Český Caparol spol. s.r.o. dodal odměny pro nejmenší – plyšové slony, různé drobnosti a slušivé čepičky. Cukrářství Váchová – dodalo dorty pro ty nejvýše umístěné závodníky. Keramika Divišová – poháry, keramičtí pavoučci pro štěstí a v neposlední řadě Potraviny Lira – zákusky pro kategorii Bejby.

Jako první se v odpoledním maratónu skladeb představila kategorie BEJBY. Celkem 79 dětí ze ZŠ Hluboká nad Vltavou, TJ Sokol Hluboká, Baby centrum Šikulka a z Victory klubu – sdružení rodičů s dětmi předvedlo, jak velké jsou šikulky. Všichni dostali po diplomu, zákusku, keramickém pavoučkovi a celý tým obdržel plyšového slona.

Druhá kategorie, která zaplnila závodní plochu, byla kategorie DUO.  Ačkoliv byl o tuto kategorii původně velký zájem, nakonec v ní soutěžila pouze hlubocká děvčata zastoupená oddílem mažoretek a oddílem aerobiku.

Třetí kategorie TÝM. I zde bylo ke sledování mnoho skladeb. Někdy je vážně těžké říct – Tihle jsou nejlepší.

No a nakonec kategorie DRUŽSTVA. Ta byla nejvíce obsazená a diváci zde mohli spatřit oddíly se zaměřením na mažoretky, aerobik, gymnastiku i tanec. 

 Výsledky jsou uvedené pro přehlednost v tabulce. Ceny byly rozdány, dorty co jsem vypozoroval snědeny v ještě rychlejším tempu, než byly závodní skladby.

Slyšíte to ticho? To znamená, že akce skončila a závodnici se odebrali do svých dopravních prostředků a zmizeli v dálkách. Byli totiž z různých míst republiky a stálo jim za to, ukázat své dovednosti. A teď honem honem vše sklidit a zamést za sebou stopy. Kdo by chtěl vidět průběh celé akce, má možnost jej shlédnout na DVD, které si lze objednat na e-mailu rezinka07@centrum.cz.

V závěru bych rád jménem organizátorů poděkoval všem uvedeným sponzorům za jejich hodnotné dary a TJ Sokol České Budějovice za bezplatné propůjčení prostor jejich tělocvičny. Mějte se krásně, a kdybychom se neviděli, dobrý den, dobrý večer, dobrou noc, krásné a sladké sny.

 

 

 

 

Výsledková tabulka

Kategorie: DUO

MÍSTO

START.Č

Oddíl, klub, ZŠ, TJ:

Název skladby:

body

1

5

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Que sera

45

2

3

TJ Sokol Hluboká - oddíl aerobiku

Fitneska

42

3

4

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Gimi Gimi

39

4

2

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

What is love

38

5

1

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Rock the party

30

     

Kategorie: TÝM

MÍSTO

START.Č

Oddíl, klub, ZŠ, TJ:

Název skladby:

body

1

9

Škola sportu TJ METEOR Č.Budějovice - oddíl MG

Allegreto

48

2

4

EFK freestyle community

First dance

46

3

2

Škola sportu TJ METEOR Č.Budějovice - oddíl MG

Shine

45

4

6

TJ Sokol Hluboká - oddíl aerobiku

Carpe diem

43

5

1

Oddíl aerobiku při ZŠ Jana Husa Písek

Matrix

41

6

7

Oddíl aerobiku při ZŠ Jana Husa Písek

Arabská

32

12

TJ SOKOL Strunkovice nad Blanicí

 

32

13

TJ SOKOL Boršov nad Vltavou

Blue Orange

32

7

3

TJ SOKOL Strunkovice nad Blanicí

Rebelky

29

8

TJ Sokol Mirovice

Grazy sisters

29

8

10

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Holky z naší školky

27

 

5

TJ Sokol Duchcov

 

 

 

11

AEROBIC CLUB JANY MÜLLEROVÉ

 

 

     

Kategorie: DRUŽSTVO

MÍSTO

START.Č

Oddíl, klub, ZŠ, TJ:

Název skladby:

body

1

12

PREZIOSO Sokol Blatná

Hey, Mickey

48

2

8

TJ Sokol Plzeň

Star Dance Doubraveckých seniorek aneb Tango po našem

47

3

6

SK ELIM TEAM Č.B.

Divoká koťata

46

4

14

PREZIOSO Sokol Blatná

Hříšný tanec

45

3

PREZIOSO Sokol Blatná

Comeback

45

5

1

PREZIOSO Sokol Blatná

Let´s Dance

42

6

2

sdružení dětí a maminek ( TJ/ SK VICTORY)

ORIENTÁLNÍ FLAMENGO

36

7

11

ZŠ Hluboká nad Vltavou

Ponny, ponny

35

8

9

sdružení dětí a maminek ( TJ/ SK VICTORY)

Latina MIX

34

10

Oddíl aerobiku při ZŠ Jana Husa Písek

Zas nám zima je

34

9

7

TJ Sokol Milevsko

OŘÍŠKY NA STEPECH

31

10

4

sdružení dětí a maminek ( TJ/ SK VICTORY)

SAMBA BRAzil

30

11

5

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Četník ze saint Tropez

29

12

13

TJ SOKOL HLUBOKÁ N/VLT. - Hlubocké princezny

Magalegna

28

 

(m)

 

Hodnocení článku:

5pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
12.3
10
Počet hlasů 16

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

26.12.2008 23:55:44, Tanecnik
To musela byt legrace. Dal jsem vam 9 hvezdicek

Počet příspěvků 1.

zobrazeno: 5168 x