Články

T.J.Sokol Horní Bříza zahájil další cvičební rok

Autor příspěvku: Jana Pechmanová

Vložil: Milan Sobota dne: 22.10.2007 03:04:55

Stejně jako minulý rok i letos jsme na zahájení cvičebního roku, který se shoduje s rokem školním, připravili Dětský den. Tentokrát však byly pro děti všech kategorií připraveny závody na kolečkách.

Ve středu 26.září jsme zametli hřiště u sokolovny, připravili jízdu zručnosti, vymezili dráhu na „sprint“ a byli zvědaví, jestli dorazí ti nejdůležitější, závodníci. Bylo pod mrakem, každou chvíli jsme se báli, že začne pršet, ale měli jsme štěstí. Děti ani rodiče z Horní Břízy a okolí se počasí nezalekli, a tak jsme na startu mohli přivítat 60 závodníků ve věku od 2 do 14ti let. Zajímalo by nás, kolik přišlo „dospěláků“ jako doprovod, odhadujeme, že kolem 80.

Závodilo se na jezdidlech-odrážedlech, tříkolkách, koloběžkách, kolech a samozřejmě na kolečkových bruslích. Závodních kategorií bylo mnoho, a tak bylo hodně i vítězů. Každý závodník musel absolvovat obě disciplíny. Snažili se opravdu všichni, také si všichni odnášeli diplom a odměnu. Pro zajímavost uvádíme výsledkovou listinu pro tři mladší kategorie.

Dětský den na kolečkách - výsledková listina

děti do tří let

 

místo

odrážedla

ostatní

1.Pavel KolářJohana Žáková
2.

Filip Beneš

Antonie Kydlíčková

3.

Radka Benešová

Adéla Zierglová


děti od tří do šesti let

 

místo

kola s kolečky

koloběžky

brusle
1.Matěj Šour

Jiří Vébr

Kristýna Dlouhá
2.

Michal Gala

Nikola Verbičová

 
3.

Petra Begalová

Dan Tkáčik

 


mladší školáci

místo

kola

koloběžky

brusle

1.Veronika Adámková

Jan Andörfer

Kateřina Tremlová
2.

Pavel Žák

Adriana Ničmanová

Sabina Piskorová

3.

Tereza Šlehoberová

Julie Moláčková, Denisa Kleandrová

Eliška Irová

 

 

Když dojel poslední závodník, vydali jsme se společně na jízdu po okolí sokolovny, aby všichni viděli, jaké šikovné děti jsou v Horní Bříze. Byla to hezká podívaná a zdálo se, že dětem se jízda líbila.

Po návratu k sokolovně všichni mohli zasednout k našemu ohništi a počkat si na opečeného buřta. Musíme se pochlubit, díky jednomu ochotnému tatínkovi máme krásný rošt na opékání, moc dobře se na něm opéká. Děkujeme. K buřtům si dospěláci mohli dát pivo, a tak jim snad ani moc nevadilo, že chvíli trvalo, než jsme výsledky vyhodnotili a napsali diplomy.

Věříme, že se závody na uvítanou dětem líbily. Dohodli jsme se, že je za rok ve stejnou dobu zopakujeme. Přivítali bychom, aby všichni závodníci měli příští rok helmu, letos jsme se trochu o některé děti báli.

Se začátkem října se do sokolovny vrátilo i pravidelné cvičení. Těší nás, že přišlo mnoho nových dětí, ať už maličkých s rodičem za ruku nebo větších, které již cvičí samy. Rodiče s dětmi cvičí každé pondělí a středu od 16:30 hodin, dětem od 5ti let patří každou středu hodina od 17:45 hodin. Novinkou pro větší děti je nácvik pohybové skladby Bossa nova. Skladba je určena dětem, které se chtějí naučit pohybové variace na líbivé rytmické a svižné melodie. Pondělní a středeční večery pak stejně jako minulý rok patří oddílu Parkour. V úterý a ve čtvrtek bude sokolovna hostit skupinu oddílu Breakdance.

T.J.Sokol Horní Bříza zahájil svou druhou sezónu.

Případní zájemci mohou shlédnout i fotogalerii.

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 4194 x