Články

Podzimní novinky T.J.Sokol Horní Bříza

Malé shrnutí v článku pro prosincový Hornobřízsský zpravodaj.

Autor příspěvku: Jana Pechmanová, Milan Sobota

Vložil: Milan Sobota dne: 18.12.2007 14:54:04

Zpráva o stavu jednoty

S novým cvičebním rokem se k nám přihlásilo hodně nových členů. Jsme rádi a věříme, že se jim u nás bude líbit. Do oddílu rodičů a dětí je přihlášeno 34 párů, v koedukovaném oddíle mladších žáků cvičí 10 dětí, do oddílu Parkouru přibyli noví členové dokonce z Plzně, protože tam žádný podobný oddíl není. Další novinkou je oddíl tanečníků Breakdance, kteří vystoupili na Reprezentačním plese města. Počet členů jednoty se pomalu blíží k první stovce.

 

Školení cvičitelů – zástupci na obou stranách barikády

Nejen ochota ale i odbornost je nutná pro vedoucí hodin cvičení v Sokole. Můžeme se pochlubit, máme další tři vyškolené cvičitele, první od obnovení jednoty. Petra Begalová, Kamil Bouda a Petr Říha úspěšně absolvovali dva víkendy plné přednášek a praktických ukázek v rámci školení cvičitelů III.třídy sokolské všestrannosti, již odevzdali předepsanou písemnou práci a 1.prosince je čekají závěrečné zkoušky, držíme palce. A proč na obou stranách barikády ? V rámci organizace školení zbyla práce i na Janu Pechmanovou a Milana Sobotu, kteří se zúčastnili jako lektoři.

 

Z jednání výboru

14. listopadu se sešel výbor jednoty. Jednali jsme především o financování provozu sokolovny v budoucnu, které nebude jednoduché, nicméně hledáme řešení. Odsouhlasili jsme jako oficiální stránky které již nějakou dobu plníme. Najdete je na adrese

www.sokol.cz/jednoty-hornibriza

můžete na nich si prohlédnout zprávy z dění v jednotě, fotografie a informace o plánovaných akcích. Podařilo se nám nechat vyrobit první trička s naším logem, ty první byly pro dospěláky, další budou pro naše malé cvičence, výbor schválil výrobu druhé série.

 

Nacvičujeme na slet.

Co bychom byli za Sokol, kdybychom nenacvičovali hromadné vystoupení. Tedy nácviku skladby BOSSANOVA pro Slet pod Ještědem se pravidelně účastní 4 děti, takže hromada jich zrovna není, ale ve finále se přidají k dalším dětem ze Sokola Křimice a budou tak reprezentovat Plzeňskou župu v Liberci v době od 20. do 22. června příštího roku. Skladba rozhodně není lehká, ale děti se snaží a zaslouží si velikou pochvalu. První veřejnou ukázku plánujeme na Šibřinky na jaře příštího roku. Další nácvik bude v neděli 9. prosince a po něm pojedeme s dětmi za odměnu do bazénu na Slovanech.

 

Milý dárek

Velké potěšení všem našim členům působí velká trampolína, kterou jsme dostali od Tomáše Mildorfa. Ještě ten večer, kdy jsme ji rozebranou přivezli, se na ní podařilo skočit první salto. Od té doby jsme ji ještě nesložili a využíváme ji pravidelně téměř v každé cvičební hodině. Děkujeme.

 

Sokol Horní Bříza připravuje

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3856 x