Články

Sokolské cesty - podzim 2007 - Zlínsko

Lukov 5.10. - 7.10.2007 článek

Autor příspěvku: RNDr Zdeněk Lauschmann

Vložil: Petr Mikysek dne: 24.02.2008 12:32:06

 

SOKOLSKÉ  CESTY  2007 – 2011

Nejdřív o Lukově  5.-7.10.2007

  Setkání na Lukově poprvé prolomilo trojcifernou účast, a to hned na 204! (ze 32 jednot). Nejvíc se činila domácí župa Komenského, které také patří dík za organizační zázemí. Vysoké účasti žup (20) zase napomohl sraz župních vedoucích pobytu v přírodě, svolaný na pátek 5.10. večer do sokolovny v Tlumačově.

 

  Hlavní dění této Sokolské cesty proběhlo v sobotu 6.10.: ještě v Tlumačově - ranní návštěva v  hřebčinci - to byli fešáci! Vše další pak už v Lukově a okolí: mohutný a veselý nástup s písní Lví silou, krásný výlet do Hostýnských vrchů - těch výhledů a zákoutí! (a těch hub!), jištěné lezení po skalách , Zálesácký závod zdatnosti pro žactvo, prohlídka hradu Lukova s výkladem, večerní táborák s mnoha písničkami a poutavým vzpomínáním Zdeny Herzánové z Třebíče. Neděle 7.10. účastníky vrátila z přírody zase do města, ale i Baťův mrakodrap byl podnětný a zámek i další místa ve Zlíně také.   „Tak se nám to zase povidlo!“

  Zvláštní poděkování: obětavá sestra Alice Eimová - osobně zařídila vše potřebné na místě.

 

První větší ohlédnutí

  Projekt akcí pobytu v přírodě v mezisletovém období má za sebou první rok a lze už zobecnit některé zkušenosti. Předně – není třeba masovosti, aby akce byla úspěšná. Smyslem je příjemné setkávání v přírodě s možností inspirace pro činnost v jednotách. Nástup pod Lukovem byl povzbuzující, ale až večer kolem ohně se vytvořila ta pravá atmosféra – a i těch 40 obličejů bylo až dost.  Dále – vždy bude třeba pomoci některé župy a jedné obětavé osoby. Doufejme, že se pokaždé najdou. A konečně – aby zdařilé nezapadlo, funguje webová fotogalerie na adrese    http://www.sokol.cz   a také v Tyršově domě u vrátnice do Újezda je „stálá expozice“ SOKOLSKÉ CESTY 2007-2011 : co bylo, co bude - foto z akcí s popisky, info o chystaných podnicích.

A co bude dál

Sokolské cesty 2008 1-3/2  Šumava (nejen ze Železné Rudy do Prášil) – letáky na župách

25-27/4    Železný víkend (Dolní Posázaví) – půlden pěšky, půlden na lodi, půlden na kole

29/7-3/8   Třítisícovka bez cepínu (Dolomity: Piz Boé  3152 m)

10-12/10  Ke středu země (Ledeč n.Sáz.)– sraz cvičitelů a přátel sokolského pobytu v přírodě

 

Tak se podívejte, rozmyslete a přidejte – na viděnou!

                                                              Zdeněk Lauschmann, vedoucí projektu

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3998 x