Články

2. informace o Sletu 2009 Americké obce sokolské (AOS) v Texasu v červnu 2009

Informace o konání Slet2009 AOS

Autor příspěvku: Miroslav Vrána, náčelník ČOS

Vložil: Michal Pávek dne: 24.11.2008 16:36:30

24.11.2008

 

 

Věc :    2. informace o Sletu 2009 Americké obce sokolské (AOS) v Texasu v červnu 2009

 

 

Vážené sestry, vážení bratři,

 

předejte tuto informaci všem vašim členům, kteří mají zájem jet na Slet 2009 a cvičit tam.

 

V časopisu SOKOL 10/2008 (br. Vrána) a 11/2008 (ses. Žitná) jsou informace o účasti členů ČOS na Sletu 2009 AOS v Texasu.

ČOS neorganizuje samotný zájezd do USA na Slet 2009, cvičenci ČOS pojedou s různými cestovními kancelářemi, případně samostatně. Tak tomu bylo se zájezdy na zahraniční slety i v minulých letech.

OV ČOS zorganizuje pouze nácvik skladeb, které se budou v Texasu cvičit. To mohou být jednak skladby AOS (koedukovaná skladba pro muže a ženy, skladba pro seniory II, závěrečná skladba „Uvolnit“) a jednak již použité skladby z minulého všesokolského sletu (např. Chlapáci II, Ta naše písnička česká), nebo z jiných sletů (např. Malá hezká chvilka). Abychom mohli nácviky zorganizovat, musíme znát zájem o jednotlivé skladby cvičenců, kteří na Slet 2009 do Texasu pojedou. Proto od nich potřebujeme zprávu/sdělení :

                           1) Jméno a příjmení, ročník narození a adresu účastníka Sletu 2009, včetně

                     čísla telefonu, případně e-mailové adresy.

                           2) Zájem o uvedené skladby AOS.

               3)Znalost některé ze skladeb ČOS (sletové 2006, případně dalších)

                           4) Se kterou společností a jak do USA pojedete.

Na základě přihlášek určíme, které skladby budeme v Americe cvičit (společné americké skladby pokládáme za samozřejmé) rozhodneme o jejich zařazení a svoláme nácvik. První se bude konat zřejmě koncem ledna 2009, prosíme, počítejte s tím. Termín nácviku  a místo bude upřesněn na základě Vašich přihlášek, které, nejlépe okamžitě, pošlete na náčelnictvo odboru všestrannosti ČOS, k rukám náčelnice Světového svazu sokolstva nebo náčelníka ČOS.

Popis amerických skladeb, včetně hudby a video záznamu skladeb, máme k dispozici, popis koedukované americké skladby se překládá a přepisuje do českého názvosloví.

Jedná se nejen o vlastní nácvik a vytvoření cvičebních celků, ale také o dobrou prezentaci cvičenců ČOS. Připomínáme, že nácviků se účastní každý na vlastní náklady.

Je nejvyšší čas, abychom začali s organizací působení cvičenců ČOS a Sletu 2009 ve Forth Worthu (zkoušky hromadných skladeb proběhnou na místě sletu v pátek 26. června 2009 večer, vlastní vystoupení v sobotu 27. června večer). Prosíme všechny zájemce o rychlou reakci. Těšíme se na společnou přípravu a krásné zážitky, které nás v USA čekají.

 

Nazdar!

 

 

 

    Miroslav Vrána                                                             Jarina Žitná, v.r.

     náčelník ČOS                             náčelnice Světového svazu sokolstva

náčelník Světového svazu sokolstva

Hodnocení článku:

1pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
05
0
Počet hlasů 1

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 4356 x