Články

Důstojná výprava na bájnou horu k 90. výročí republiky

Výstup na Blaník Arcibiskupského gymnázia z Prahy ve spolupráci se Sokolem Zlíchov

Autor příspěvku: Zdeněk Lauschmann

Vložil: Petr Mikysek dne: 26.11.2008 00:27:35

Důstojná výprava na bájnou horu


Už řadu let se vždy 28. října na Velkém Blaníku koná setkání k výročí vzniku ČSR. Akce - původně sokolská – je otevřená veřejnosti a také letos tam dorazil houfek z okruhu „AG a přátelé“.


Kulaté narozeniny naší republiky si žádaly nějaký výraznější počin, a tak byl v plánu noční pochod od západu přes zlatodůl Roudný – start 01:30 nádraží Votice, cca 25 km. Mimořádná nepřízeň počasí sice krutě zredukovala původně dvojciferný počet zájemců, ale zato umocnila podzimní melancholickou krásu krajiny. Škoda, že noční a časně ranní fotky nemohou věrněji zachytit všechno, co poutníky obklopuje – zdaleka to nejsou jen tvary a barvy, ale i rozmanité vůně a také zvuky – to obojí je zvlášť v noci a za deště mnohem působivější než ve dne a za sluníčka.


Na krátké společné oficiální shromáždění v 11 hodin se k pěti nočním romantikům přidalo dalších 8 denních pěšáků (7:11 vlakem z Prahy, pěšky asi 5 km z Kondrace). Mezitím a potom se naše skupinka občerstvovala a kochala (omezeným) výhledem z rozhledny, až se nakonec přerozdělila tak, že opět pětice postav se vydala k severu, na vlašimskou lokálku (asi 14 km). A zase pršelo, ale zase to bylo jaksi správné a náležité k tomu podzimnímu času, a nikdo se nebouřil. Naopak – všichni spokojeně dočvachtali až ke dřevěné boudě nádražíčka Lhota Veselka a pak už méně romanticky dojeli vlakem do Prahy.


Bylo to zase pěkné a co víc – zbývá ještě 5 dní podzimních prázdnin! Jupí!


Zdeněk Lauschmann


 


K článku přísluší fotogalerie

( http://www.sokol.cz/sokol/index.php?action=zobrazgal&gal=1227624882-foto.txt )

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3502 x