Články

Sokol Mšeno v roce 2008

Přehled nejdůležitějších událostí v Sokole Mšeno u Mělníka

Autor příspěvku: Hanka Nečasová a Dana Dlouhá

Vložil: Petr Mikysek dne: 27.11.2008 00:48:04

Sokol Mšeno, župa Barákova

 

Pel – mel ze sokolského života

 

Podzimní volejbalový turnaj

 

V sobotu 13.9. proběhl na kurtech za sokolovnou tradiční poprázdninový volejbalový turnaj za účasti 12 družstev. Přítomné týmy byly rozlosovány do 3 skupin, z těchto základních skupin si zajistilo přímý postup do dalších bojů 6 družstev z 1.a 2. míst a další 2 družstva ze 3.místa. Našemu mšenskému týmu se povedlo postoupit mezi 4 nejlepší, dokonce jsme byli kousek od historického postupu (na domácím turnaji) do finále. K tomuto postupu nám chybělo opravdu málo, neboť v rozhodujícím zápase jsme prohráli s pozdějšími vítězi (z Desné)ve třech setech (25:24, 24:25, 15:12). Taktéž boj o 3. místo byl podobně napínavý, ve 3 setech jsme jen těsně podlehli družstvu ze Spořilova a nakonec tedy obsadili 4.místo.

Touto cestou si dovolím poděkovat panu Davidu Živnému za zapůjčování antukového kurtu na oba naše turnaje.

 

Župní volejbalový turnaj

 

Lepší umístění než na domácím turnaji jsme dokázali vybojovat na župním volejbalovém přeboru, který se konal 27.9. na umělém hřišti Tělocvičné jednoty na Mělníce. Z 8 zúčastněných družstev jsme obsadili pěkné 2. místo. Tento výsledek je o to cennější, neboť jsme hráli „oslabeni“ tzn. ve složení 2 muži a 4 ženy, ostatní týmy byly složeny standartně 4 muži a 2 ženy.

 

Sokolská plavba po Vltavě

 

V sobotu 13. 9. byla naše T. J. Sokol Mšeno  pozvána do Prahy na Sokolskou plavbu po Vltavě pořádanou Českou obcí sokolskou. Čtyři zástupci žákovských složek a dva doprovody tvořili naši delegaci zastupující župu Barákovu. Byli jsme jednou ze 34 výprav z celé naší republiky. Slavnostní nástup a zahájení „plavby“ se konalo na nádvoří Tyršova domu, kde také probíhalo soutěžení v osmi různých disciplínách. Sobotní sportovní a kulturní aktivity pokračovaly hodinovou vyhlídkovou jízdou historickou tramvají po Praze. Následoval oběd a polední odpočinek. Poté vyhlášení výsledků soutěžních disciplín a již zmíněná Sokolská plavba po Vltavě. Přesunuli jsme se do přístaviště a pod sokolskou vlajkou na lodi Šumava jsme vypluli na vodu. Nechyběla ani večeře přímo v podpalubí lodi. Po celý den nám přálo krásné počasí. Večer bylo pro zájemce připraveno i volné plavání v bazénu v Tyršově domě a noční prohlídka Prahy z terasy TD. Tento výlet se nám skutečně vydařil.

 

 


Běžecké závody - O pohár starosty

 

V pátek 10. 10. se na Mělníce konal III. ročník  běžeckých závodů „O pohár starosty T. J. Sokol na Mělníce“. Z naší T. J. se těchto závodů zúčastnilo 22 běžců (z 37 startujících). Mšenští sportovci obsadili pěkná, převážně medailová umístění a získali diplomy, medaile i ceny. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno občerstvení. Výsledky našich závodníků přikládáme:

A.Machová – 2. místo, K.Najmanová – 3.místo, V.Egrtová-1.místo, B.Guttenbergová-2.místo, M.Machová-3.místo, E.Sobotková-4.místo, L.Landrová-2.místo, R.Šimáňová-3.místo, K.Kokešová-4.místo, P.Havláková-5.místo, P.Hanušová-6.místo, K.Dlouhá-1.místo,

M.Karabáčková-2.místo, M.Havláková-3.místo, J.Kormošová-4.místo, M.Podoláková-5.místo, H.Karabáčková-2.místo, K.Křížová-3.místo, Š.Pavlík-1.místo, T.Gurvay-2.místo, J.Karabáček-3.místo, K.Boček-1.místo

 

Tenisový miniturnaj

 

V sobotu 4.října se na sokolském kurtu sešlo 8 amaterských tenistů ( 4 muži a 2 ženy).Rozhodli se využít stále ještě pěkné podzimní počasí, ale především si chtěli protáhnout tělo a změřit své síly v tenisových  čtyřhrách. Po rozlosování do dvojic se tenisté pustili do lítých bojů, hrálo se systémem „každý s každým“ na 1 set. Před posledním zápasem nebylo vůbec rozhodnuto o vítězích, opravdu rozhodoval každý míček i bod. I když dvojice Petr Mansfeld a Hanka Nečasová prohráli s Jirkou Mansfeldem a Radkem Mansfeldem 3:6 a porazili vítěze 6:3, přesto obsadili 2. místo, Jirka s Radkem skončili třetí, vítězství si odnesli do Zahradní ulice Vojtové Strickové (otec a syn) a na čtvrtém místě skončila dvojice Dana Guttenbergová a Tonda Zoubek. Škoda, že se tohoto turnaje nemohlo z různých důvodů zúčastnit více tenistů, kteří jinak po celou jarní a letní sezónu pilně trénují. 

 

Gala Sokol

 

Sportovní a tělovýchovný program „Takoví jsme dnes“ uspořádala 18. 10.ČOS v Praze a naše jednota  uspořádala zájezd  na tuto akci. Celý  program se konal ve sportovní hale Sparty Praha a moderoval ho komentátor Štěpán Škorpil. Během večera probíhala komponovaná

vystoupení cvičenců odboru všestrannosti ČOS a sportovců  ze sokolských sportovních jednot. Dále jsme zde mohli shlédnout exhibiční sestavy vrcholových sokolských sportovců, přehlídku činnosti odboru všestrannosti a představili se zde i účastníci OH v Pekingu ze sokolských sportovních oddílů. Večer byl věnován oslavě 90. výročí vzniku samostatného československého státu. Ve dvouhodinovém programu jsme měli možnost vidět retro cvičení mužů, pohybové skladby Team Gymu, akrobatický rockenrol, disco tance, estetickou moderní gymnastiku, footbag, ukázky bojových sportů aj. Výtěžek ze vstupného byl věnován na sbírkové konto projektu Světluška.

 


Cvičení v oddílech

 

Od 2.týdne v měsíci září začala v naší sokolovně pravidelná cvičení dětí. Je velmi potěšující vzrůstající zájem o cvičení starších i mladších dětí či rodičů s dětmi. Předškolní děti a rodiče s dětmi cvičí každé pondělí a čtvrtek od 17: 00 hodin, starší žactvo (7-14 let) dochází  na cvičení v tytéž dny od 18:00 hodin.

Zajímavé a pestré hodiny cvičení probíhají pod vedením ochotných a zkušených (vyškolených) cvičitelů. U předškoláků často vypomáhají i rodiče či prarodiče, kteří své ratolesti na cvičení doprovázejí.

     První středu v měsíci říjnu od 17:30 začal po prázdninové přestávce pracovat i florbalový oddíl. Do tohoto oddílu mohou docházet chlapci i děvčata od 8 let.

     Nesmím zapomenout na pravidelná cvičení žen, které se scházejí v pondělí a čtvrtek od 20:00 hodin. V hodině cvičení se ženy zahřejí při hudbě (formou aerobiku), v další části posilují potřebné svalové partie, k posilování využijí nejen váhu svého těla, ale i různé pomůcky: overball, posilovací gumu, činky. Cvičení je zakončeno strečinkem, protažením a relaxací. Plánujeme zakoupení velkých gymballů, se kterými chceme zpestřit pravidelná cvičení žen, ale k využití budou i pro zábavná cvičení dětí.

Venkovní sportoviště-antukový kurt stále ještě využívají sportovci z oddílu nohejbalu i tenisu.

 

   

 

Nový oddíl – lezení na umělé stěně

 

V říjnu jsme založili nový oddíl pro dětské zájemce o lezení na nové umělé stěně. Lezecký oddíl je vhodný pro děti od 6 do 15 let. Zájemci o tento zajímavý sport se mohou přijít podívat ve středu či v pátek od 16:00 hodin. Děti budou vedeny vyškolenými instruktory lezení a případnými zájemci-pomahateli z řad dospělých či rodičů.

 

Hledáme zájemce o volejbal

 

V měsíci listopadu plánujeme ( pátek od 18:00 hodin) otevření volejbalového oddílů pro děti a mládež. Případní zájemci se mohou hlásit u p.Nečasové. Taktéž uvítáme posily z řad dospělých ( a mládeže od 16 let) do volejbalového oddílu. Volejbalisté se pravidelně scházejí k tréninkům ve středu a v pátek od 19:00 hodin.

 

Za T.J.Sokol Mšeno Hanka Nečasová a Dana Dlouhá

Hodnocení článku:

3pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
05
0
Počet hlasů 3

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 4373 x