Články

Sokol Dobříš v Ötzu

Turistický zájezd jednoty do Stubaiských Alp a památníku Mir. Tyrše

Autor příspěvku: Jana Pinková

Vložil: Petr Mikysek dne: 04.12.2008 12:19:11

Návštěva v rakouském Ötzu

Jako jednu  akcí k oslavám 140.výročí založení  naší Jednoty uspořádal Sokol Dobříš ve dnech 15-18.5. 2008 turistický zájezd do Ötztalského údolí v Stubaiských Alpách.

Na 40 účastníku z řad  Sokola a jejich příznivců z Dobříše a okolí  zde absolvovalo turistické výlety např. výlet na Kühtaj a k jezeru Finstertal See, dále ke Stubaiskému vodopádu a výlet kolem celé jeho délky. Někteří navštívili též muzeum Ötztálského muže, prošli jsme také údolím Ventertal, kde řeka Venter Ache teče hlubokým kaňonem. Zde jsme byli svědky malé laviny, což bylo pro nás velkým zážitkem.

Náš pobyt v Ötzu jsme zakončili procházkou kolem Piburského jezera a sestupem do údolí k řece Acha. U pamatníku, v místech, kde se v roce 1884 utopil Dr. Miroslav  Tyrš, jsme položili květiny se stuhou označenou ,,Sokol Dobříš´´.

                                                                       Vedoucí zájezdu:              Jana Pinková

 

 

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 5755 x