Články

Oddíl Kung-Fu Přemyslovice

Autor příspěvku: Kateřina Grulichová

Vložil: Kateřina Grulichová dne: 08.11.2010 14:56:46

Oddíl Kung-Fu Přemyslovice

T. J. Sokol Přemyslovice (župa Prostějovská) vám představuje svůj oddíl bojového umění Kung-Fu, který vede Zdeněk Železňák již 18 let. Bojovníci se pravidelně prezentují na různých sportovních a kulturních akcích po celé župě i mimo její hranice. Díky těmto ukázkám je členská základna stabilní a to i z řad dětí a mládeže. V poslední době se vedoucí oddílu snaží zajistit pro své svěřence co nejvíce novinek a podnětů z řad bojového umění. Jedním takovým byl i seminář univerzální sebeobrany JI – JITSU. Do sportovní haly v Přemyslovicích se koncem října sjelo dvacet bojovníků různých stylů bojového umění (karate, kempo, sambo, Kung-Fu…). Jelikož účast byla tak různorodá, mohli si mezi sebou příznivci předat nové zkušenosti a kontakty z bojového systému JI – JITSU. Do semináře byly zahrnuty speciální pohybové prvky při obraně proti zbrani, se zbraněmi a i beze zbraně. Dále se účastníci naučili nové techniky s krátkou holí a nožem a shlédli projekci vzorových ukázek sebeobrany na veřejnosti. Velice přínosná byla návštěva PhDr. Ing. Aloise Konečného, soudního znalce a zakladatele školy JI – JITSU v Olomouci, který ochotně odpovídal na dotazy přítomných v oblasti trestního práva a soudního inženýrství. Na závěr semináře připravil Zdeněk Železňák přednášku o své cestě do rumunských hor a předání certifikátů o účasti. Členové oddílu Kung-Fu a nově se rozvíjejícího klubu JI – JITSU jsou vedeni na vysoké a kvalitní úrovni bratrem Zdeňkem Železňákem, kterému by chtěl touto cestou Sokol Přemyslovice poděkovat a zároveň popřát co nejvíce úspěchů a motivace do další práce v naší jednotě i mimo ni.

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
1
1průměrné hodnoceni:
02.3
2
Počet hlasů 4

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3687 x