Články - stalo se

Pyšelská Prodaná nevěsta, aneb: „dobrá věc se podařila“

Premiéra Prodané nevěsty byla 12. prosince 2010 v Pyšelích

Autor příspěvku: Milada Josefíková

Vložil: Michal Pávek dne: 24.01.2011 11:20:35

Pyšelská Prodaná nevěsta,

aneb: „dobrá věc se podařila“

 

Se zájmem očekávaná premiéra Prodané nevěsty byla 12. prosince 2010 v Pyšelích nadšeně přijata diváky, kteří do posledního místa naplnili sál sokolovny.

 

První českou komickou operu jako lidovou hru se zpěvy a tanci volně nastudoval Bohumil Gondík se členy ochotnického souboru Sokola Pyšely, ochotnického spolku Sokola Lázně Toušeň, národopisného souboru Formani Sokola Slatiňany a smíšeného pěveckého sboru Gaudium Praha Sokola Královské Vinohrady a 1. LF Univerzity Karlovy Praha.

Inspirací pro vznik odvážného počinu bylo pro režiséra Bohumila Gondíka blížící se 150. výročí založení Sokola a XV. všesokolský slet. V historii byly slety zahajovány představeními Prodané nevěsty v Národním divadle. V roce 2012 to možná budou samotní sokolové, kteří Smetanovou geniální hudbou na Sabinovo půvabné libreto významné sokolské události oslaví.   

Po úspěšné premiéře čekají aktéry mnohé reprízy po celé republice včetně účasti při Národní přehlídce sokolských divadelních souborů, kde se rozhodne který z nich vystoupí ve sletovém roce v Praze.

 

-mj-

 

Fotografie najdete na: http://www.divadlopysely.estranky.cz/fotoalbum/prodana-nevesta

Hodnocení článku:

13pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
04.5
2
Počet hlasů 15

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3914 x