Články

Tábor Sokola Volyně pod Bethánem u Malenic

1.7. - 15.7.2012 na téma "Stroj času"

Autor příspěvku: Olga Holoubková

Vložil: Petr Mikysek dne: 12.08.2012 23:13:01

Tělocvičná jednota Sokol Volyně

 

LETNÍ TÁBOR POD BEHTÁNEM U MALENIC

1. 7. až 15. 7. 2012

 

Letošní tábor se nesl v duchu cestování. Tématem táborové hry byl „Stroj času“. Ten bohužel na počátku hry ukradl geniální, ale šílený Dr. Šílený. Navštěvoval různá historická období a snažil se změnit tok dějin. Naštěstí v laboratoři zapomněl plány Stroje času a našemu týmu vědců se podařilo sestrojit nový. Díky němu děti procestovaly různá historická období, současnost, budoucnost a snažily se napravit to, co Dr. Šílený napáchal.

V rámci jednotlivých etap táborové hry děti v pravěku lovily mamuta, v době Přemyslovců hlídaly v ohradě Šemíka, v Egyptě cestovaly pyramidou a uspávaly zaklínadlem mumii. Při dobývání Keltského hradiště se jim málem podařilo Dr. Šíleného zajmout. Na Severním pólu se marně snažily dohnat doktora na sněžnicích. Za jedné jasné noci se dostaly podle hudby až do cikánského tábora. Další den se jim povedlo vyluštit zprávu, kde je mayové žádali o pomoc při stavbě Zekurat, které Dr. Šíleny rozbořil. V době renesance se zúčastnily rytířského klání o vysvobození princezny, v době Řecko-Římské bojovaly s doktorem na Olympijských hrách. Ten, když zjistil, že prohrává, utekl do budoucnosti a snažil se spojit s mimozemšťany a s jejich pomocí zničit naši civilizaci. Naštěstí se podařilo překazit doktorův ďábelský plán. To jej ale neodradilo. Odřízl celý indiánský kmen od zdroje pitné vody. Našim statečným cestovatelům se ale podařilo získat z vysoké hory dostatek vody pro  kmen a zachránit jej. Za vlády Rudolfa II. se Dr. Šílený snažil zmocnit šému, oživit s ním Golema a pak jej použít k vyhlazení lidstva. Naštěstí jej badatelé nalezli dříve, oživili Golema a doktora zapudili do pravěku. Bohužel zde Dr. Šílený Stroj času porouchal a sám při tom zahynul. Naše vědce a cestovatele pak stroj nekontrolovatelně přenášel do různých dob. V každé museli získat jeden náhradní díl Stroje času, ten opět sestavit a dostat se tak zpět do současnosti. Ve spleti času a dob se setkali s Číňanem, rytířem, ošetřovali zraněného průvodce, sbírali byliny na léčivý lektvar. Za rozdělání ohně získali poslední součástku, opět Stroj času sestrojili a vrátili se do současnosti.

Nejen táborovou hrou všichni žili. Děti se naučily různým zajímavým dovednostem – např. znalosti souhvězdí letní oblohy, vázání uzlů, morseovou abecedu a jiné šifry, základy zdravovědy, orientaci na mapě a práci s buzolou, druhy ohňů a jejich rozdělávání, topografické a pochodové značky atd. Všechny měly možnost zúročit v závěrečné etapové hře. Velkým zážitkem pro děti byly dva táborové ohně, kde předvedly své hudební nadání a smysl pro rytmus při hře na rytmické nástroje. Také při karnevalu se všichni velmi dobře bavili a v rytmu Šmoulích songů protancovali večer.

 

Podívejte se na fotografie na Rajčeti zde

 

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 3965 x