Články

U12 a U13 – zhodnocení podzimu 2023 v oddílu basketbalu T.J. Sokol Dubeč a další úspěchy našich bask

Upoutávka na článek

Autor příspěvku: Ivo Antušek, editor časopisu Vzlet

Vložil: Ivo Antušek dne: 10.01.2024 22:36:48

 

U12 a U13 – zhodnocení podzimu 2023 v oddílu basketbalu T.J. Sokol Dubeč a další úspěchy našich basketbalových družstev v pražském přeboru 2023/2024🏀

Začnu mladšími U12, která odehrála úspěšný podzim. Po ukončení hostování 5 hráčů z Jižních Supů, po kterém evidentně došlo k oslabení týmu, jsme tým doplnili vlastními hráči ročníku 2013/2014. Určitě to bylo správné rozhodnutí, je naší povinností v těchto kategorií, zapojit do hry co největší počet kluků. U12, tedy kluci ročník 2012 a mladší, nejdříve vybojovali postup z kvalifikačních turnajů do finálové skupiny F1, kde si na jaře změří síly s těmi nejlepšími v pražském přeboru. Navíc v posledním kvalifikačním zápase jsme sehráli boj proti „našim“ Supům a byl to zápas, který měl opravdu všechno – náboj, bojovnost, emoce, atmosféru plné „tělocvičny“ s bubny :-). Bohužel mohl vyhrát jen jeden a po takticky dobře odehraném zápase celého týmu a lepších individuálních výkonech některých kluků, jsme postoupili nakonec my. Dále je určitě skvělá zpráva, že po změnách v týmu jsme porazili již ve skupině F1 stejně jako vloni jak Sokol Kbely, tak Sokol Žižkov. Sokol Pražský je zatím oproti loňsku nad naše síly. Co je ale klíčové, že kluci si rok od roka vytvářejí skvělou partu, tak zásadní pro kolektivní sport jako je basketbal. A jak vidíte níže na jednom z obrázků, schází se už i mimo tělocvičnu, i když je každý z jiného místa Prahy. Na jaře se více zaměříme na agresivní ale korektní pojetí obrany, rychlý protiútok a doskok, to jsou činnosti, kde nám ti nejlepší dnes utíkají. Tým U13 máme složený z poloviny z hráčů 2011 a z poloviny hráčů 2012, kteří tímto sbírají zkušenosti do dalších let. U13 sice nevybojovala jako vloni postup do F1, nicméně jsme letos skupinu F2 přivítali pro odehrání více vyrovnanějších zápasů. Samozřejmě přechod na vysoké koše dělá zatím hodně hráčům problémy a stále se „aklimatizují“ i na fyzicky zdatnější borce :-). Nicméně kluci se zápas od zápasu zlepšují, odbourávají strach z větších kluků a svojí bojovností a individuálními dovednostmi zatím vybojovali 2 vítězství nad Sokolem Žižkov a Jižními Supi, bravo! S Porgem jsme zaslouženě prohráli, ale po zlepšeném výkonu v posledním zápase se na ně již těšíme v roce 2024 :-). Na závěr bych chtěl poděkovat všem klukům, trenérům a rodičům za skvělou spolupráci a hlavně za „společný tým“.

Trenér Richard Beneš

Celý článek s odkazy na 4 obrázky, odkud převzato a odkazy na tabulky s jednotlivými zápasy, jak si vedou naše basketbalová družstva ze sokolských jednot Dubeč, Hostivař, Kbely, Libeň a Praha Královské Vinohrady najdete na http://www.zpodlipneho.cz (nutno se posunout dolů budou-li tam nové příspěvky)

Pražského přeboru se účastní i další sokolská družstva.

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
0
0
Počet hlasů 0

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 110 x