KRALUPSKÁ STRAŠIDLA JIŽ PO ŠESTÉ

KRALUPSKÁ STRAŠIDLA JIŽ PO ŠESTÉ


Strašidelné odpoledne se uskutečnilo 16. října 2009 od 16.30 hodin v Areálu TJ Sokol Kralupy. Pověst této akce se mezi malými i velkými na Kralupsku šíří jako lavina, a tak jsme se dlouho těšili na očekávaný den. Odhadovali jsme, zda bude překonán počet malých účastníků z minulých let (250 dětí). Ale tento rok nás nemile zaskočilo počasí – jako každého člověka, který takovou „sibérii“ v říjnu určitě nepamatuje.
Strašidelné dovádění a soutěžení bylo připraveno v náhradní variantě. Využili jsme proto jak tělocvičny, tak hřiště a samozřejmě vítězil všemi obléhaný táborák na opékání buřtíků, ale i chytání tepla.
Letos přišly všechny děti v maskách strašidýlek, kouzelnic, čarodějů, příšerek, podzimních skřítků atd. a každý získal voňavý perníček. Na hřišti se soutěžilo na opičí dráze, v bludišti se zavázanýma očima a převozu obří dýně na trakaři.
Další soutěže se odehrávaly v teple tělocvičny např. hra s čarodějnicí, malování obrázků s odměnou.
V 18. hodin se začaly rozsvěcovat lampionky. Rozzářila se očka všech dětí a průvod plný překrásných masek a svítících lampionů se mohl vydal městem. To byla tečka za letošním již 6. Strašidelným odpolednem.
Ptáte-li se na čísla - rekord se letos nekonal, neboť dorazilo 90 dětí a s nimi alespoň jeden rodičovský doprovod, takže celkem nejméně 180 účastníků. A to je úctyhodné číslo k tomu psímu počasí….
Nakonec je třeba poděkovat všem cvičitelům a cvičitelkám, kteří se na průběhu akce podíleli. Velký dík také patří městu Kralupy, které finančně podpořilo naše „Strašidýlka“.
Na shledanou na 7. ročníku „Sokolských kralupských Strašidel“.

Iveta Bendíková, vzdělavatelka TJ Sokol Kralupy
Autor: Josef Vojtěchovský, text Iveta Bendíková
Jednota: Kralupy nad Vltavou, župa Barákova
Datum: 16.10.2009
Vložil: Petr Mikysek, Mělník146kB


137kB


157kB


134kB


172kB


157kB


122kB

Hodnocení fotogalerie:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
1
0průměrné hodnoceni:
04
0
Počet hlasů 1

Hodnocení této galerie:

Přidejte příspěvek zde

Počet příspěvků 0.

zobrazeno: 4414 x