Další důležité informace na serveru

Slet 2024: skladba Sokolhraní - mladší žákyně, mladší žáci

Autorka skladby pro mladší žákyně a žáky, v níž se děti ocitají v pěti prostředích, které pohybově ztvárňují, Daniela Kurečková, vyzývá všechny učitele k zapojení do nácviku skladby.

Podle ní se dá nácvik skvěle skloubit s aktuální prací učitelky nebo učitele s jeho třídou.

Skladba totiž navazuje na stejnojmenný školní projekt, tedy Sokolhraní.

Více ...

Slet 2024: skladba Čarodějky - mladší žákyně

Skladba pro mladší žákyně, které cvičí s netypickým náčiním - pláštíky, s nimiž doslova čarují a stávají se „malými čarodějkami“.

Tomu částečně odpovídá i hudební doprovod, uslyšíte mimo jiné úvodní píseň ze seriálu Čarodějky z předměstí či filmové Saxany.

Výsledné "čarodějnické" téma vyplynulo z konzultací s režijní komisí.

Více ...

Slet 2024: skladba Fitness - starší žactvo

„Děvčata a chlapci se mají nejen společně setkávat, bavit, ale také zvyšovat svou fyzickou kondici, při cvičení spolupracovat a v neposlední řadě tančit. Věřím, že název Fitness nebude to jediné, co cvičence ke skladbě přivede," říká autorka skladby Daniela Kurečková.

Každý cvičenec a cvičenka se ve skladbě potká s víceúčelovými bradly a pompony.

Více ...

Slet 2024: skladba Leporelo skladba - dorostenky a mladší ženy

Ve skladbě Leporelo jsou využity podložky na jógu na cvičení a současně i pro vznik efektů a tvorbu obrazců na ploše. S podložkou se pracuje, když je srolovaná, rozložená nebo přeložená na čtvrtinu.

Proto leporelo. Jógamatka má z každé strany jinou (výraznou) barvu a tím dává vyniknout vytvořeným obrazcům. Použití dvoubarevného náčiní a kontrastu byl záměr od začátku tvorby skladby.

Více ...

Slet 2024: skladba Před kamerou - dorostenci a mladší muži

Skladba Před kamerou je zamýšlena jako dvougenerační.

Její tvůrci chtěli dát možnost mladším mužům zacvičit si se svými otci. Vyjadřuje tradici a kontinuitu mužských hromadných skladeb. I proto zahrnuje také prostná, která byla cvičena při X. všesokolském sletu v roce 1938. Konkrétně v dnes již legendární skladbě "Přísaha republice". Oba zmíněné příklady spojují generace a právě téma "Spojujeme" je motivem nadcházejícího XVII. všesokolského sletu. #slet2024

Více ...

Slet 2024: skladba Babí léto - ženy a seniorky

Skladba s doplňkem, který dosud nebyl na všesokolských sletech použit - deštníkem - to je skladba pro ženy a seniorky Babí léto. Cílem bylo připravit skladbu pro ženy, které jsou zkušené cvičenky, protože vystupovali na řadě sletů předtím, ale s ohledem na jejich pokročilý věk. Ovšem i zde se podařilo naplnit motto XVII. všesokolského sletu "Spojujeme", protože i v této skladbě se potkávají cvičenky několika generací.

Více ...

Slet 2024: skladba Rocková symfonie - dorostenky, dorostenci, ženy, muži

Smíšená skladba pro dorostenky, dorostence, ženy a muže Rocková symfonie zcela naplňuje motto blížícího se XVII. všesokolského sletu, které je "Spojujeme generace". Ženy reprezentují ladnost ženského pohybu a muži gymnasticky laděné cvičení.

Více ...

Slet 2024: skladba Jdi za štěstím - seniorky, senioři a věrná garda

Skladba je pro seniorky, seniory a věrnou gardu.

Je o dobré partě spojené společným prožitkem založeným na pohybovém obsahu, kontinuitě cvičení, hudby a přátelské atmosféry.

S pokornou úctou začleňuje v druhé části skladby cvičení věrné gardy.

Více ...

08.11.2022 - 600 DNŮ DO XVII. VŠESOKOLSKÉHO SLETU

600 DNŮ DO XVII. VŠESOKOLSKÉHO Sokolové se chystají na XVII. všesokolský slet, který je největší oslavou sportu pro všechny na světě.

Letos je to 140 let od prvního sletu v roce 1882, což podtrhuje unikátní tradici této události. Vyvrcholení příprav, které trvají více jak dva a půl roku, tedy sletový týden v Praze proběhne od 30. června do 5. července 2024.

Více ...