Hodnocení a reakce na článek

Vaše jméno a kontakt:
Text:
Kontrolní otázka:
Jaký je součet jednotlivých číslic u čísla 322 ?

Články

Župní přebor v ZZZ 2004 - Východočeská župa Pippichova

V sobotu 17. dubna 2004 se uskutečnil v Líšnici u Žamberka župní přebor v zálesáckém závodě zdatnosti.

Autor příspěvku: Olda Kejík

Vložil: dne: 19.04.2004

V minulých letech se nám nedařilo přebor v zálesáckém závodě zorganizovat především z nedostatku družstev, a tak se Přeboru ČOS účastnila vždy stejná hlídka. V poslední době jsme zařadili pobyt v přírodě a s ním související zálesácký závod hlouběji do programu školení a doškolování cvičitelů a také byly do naší župy začleněny další jednoty.

Letos se nám družstva začala hlásit a tak jsme narychlo uspořádali tuto soutěž žákovských složek. Vzhledem k časové tísni jsme o přímou organizaci požádali T.J. Sokol Líšnice. Závodu se zúčastnilo celkem 7 družstev; 4 družstva v kategorii mladší žactvo (1994-1991) a 3 družstva v kategorii starší žactvo (1987-1990). Hlídky byly z jednot Líšnice (3 hlídky), Račice (3) a Ústí nad Orlicí (1).

Samotnému vypuštění hlídky na trať předcházely tyto disciplíny: nejprve čekalo na hlídky přeložení pozdravu z Morseovy abecedy, poté měli upálit špejli na výslednou vzdálenost 10 cm (2 špejle a 3 sirky) a nakonec naštípat polínko na co největší počet třísek. Poté vystartovaly na dvoukilometrovou trať vedoucí malebným okolím Líšnice. Na trase se setkaly se stanovišti zaměřenými na určení azimutu, vázání uzlů (ambulanční, tesařský, lodní a dračí smyčka), šplhu na strom, šošonského běhu, určování památek (Ratibořice, Telč, Buchlovice, Petřín a Karlštejn), určování rostlin (fialka, sasanka, petrklíč, modřín a jíva), hodu na cíl a zdravovědy.

Závod vyhrály a na Přeboru ČOS ve Studenci nás budou reprezentovat tyto hlídky:

- mladší žactvo: Michaela Břízová, Petr Bečka a Jan Maleček, T.J. Sokol Líšeň

- starší žactvo: Monika Břízová, Klára Malečková a Tomáš Bříza, T.J. Sokol Líšeň

Na závěr bych chtěl poděkovat všem soutěžícím za účast a také (zejména) všem organizátorům pod vedením sestry Jany Břízové za perfektně připravenou soutěž.

Za župní náčelnictvo

Olda Kejík

Hodnocení článku:

0pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
1průměrné hodnoceni:
03
0
Počet hlasů 1

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.