Hodnocení a reakce na článek

Vaše jméno a kontakt:
Text:
Kontrolní otázka:
Jaký je součet jednotlivých číslic u čísla 391 ?

Články

Jarní škola-boj o přežití

Autor příspěvku: František Starý

Vložil: dne: 06.05.2005

V dubnu se konala v Brně a Chotěboři Jarní škola (celorepublikové tří víkendové soustředění MSKA - Moderního sportovního karate). Z oddílu MSK Sokol Vysoké Mýto se zúčastnili: Blanka Stratílková, Josef Král, Jiří Trunec, František Starý, Martin Čipera, David Mikeš, Martin Divoký, Michal Čipera a Michal Čtvrtečka. Začínalo se rozcvičkou a poté se procvičovalo správné provádění jednotlivých technik úderů, kopů i celých útočných a obranných sekvencí. Důraz byl kladen na preciznost, rychlost a dynamiku. V druhé části tréninku se procvičovala především technicko taktická složka karate. Podobně jako v první části tréninku i zde se trénovalo většinu času ve dvojicích. Na závěr každého dne byl kondiční trénink.

Výuku žlutých a oranžových pasů vedli mistři Pavel Sokol I.Dan a Václav Diviš I.Dan, kterým asistovali kandidáti na mistrovský stupeň.

V druhé tělocvičně se vysokých pasů ujal mistr Miroslav Zezulka IV.Dan. Zde jsme cvičili sebeobranu proti útokům, které nás mohou překvapit v běžném životě. Dbalo se na reálné provedení útoku i obrané akce. Údery, kopy, páky jsou vedeny na citlivá místa na těle pro dosažení vysoké účinnosti k zneškodnění útočníka. Naše ženy vše cvičily velmi poctivě a někteří muži to pocítili na citlivých místech. Všechny techniky byli názorně předvedeny i nízkým pasům při napadení jednoho čtyřmi útočníky. Demonstrace byla odměněna velkým potleskem.

Druhý víkend 23. a 24. dubna proběhl v Chotěboři turnaj. Soutěžilo se v kategoriích forma, sparing a sportovní boj. Tyto kategorie se pak dále rozdělují podle technické vyspělosti a věku. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon a proto nebylo lehké se umístit na bodovaných pozicích a získat tak potřebné body pro jednotlivce i oddíl (bodované jsou první čtyři místa). Tyto body se sčítají do ligy MSKA CZ a na Moravia Cupu je vyhlášeno deset nejúspěšnějších jednotlivců a oddílů za celý uplynulý rok. Vysokomýtští karatisté se umístili i přes silnou konkurenci velmi dobře a otestovali svoji výkonnost před mezinárodní Letní školou.

Forma: F°6 - Set Josef Král (2. kyu) 6. místo

F°5 - Quinta Josef Král 5. místo

F°4 - Quarta František Starý (4. kyu) 5. místo

F°3 - Tertia Martin Čipera (5. kyu) 4 místo

F°2 - Sekunda David Mikeš (8. kyu) 15. místo

F°1 - Prima Michal Čipera (10. kyu) 8. místo

Michal Čtvrtečka (10. kyu) 22. místo

Martin Divoký (10. kyu) 25. místo

Sportovní boj:

MA - muži absolutní Josef Král 1. místo

MR - muži hnědí Josef Král 1. místo

MB - muži modří František Starý 1. místo

MG - muži zelení Martin Čipera 6. místo

Sparingový boj:

M-16 - muži pod 16 let Martin Divoký 4. místo

Oddíl Vysoké Mýto se celkově umístil na 5. místě se ziskem 20 bodů z 12 oddílů z celé republiky .

Hodnocení článku:

3pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
05
0
Počet hlasů 3

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.