Hodnocení a reakce na článek

Vaše jméno a kontakt:
Text:
Kontrolní otázka:
Jaký je součet jednotlivých číslic u čísla 291 ?

Články

Sraz zdravotníků ČOS

Tradiční, tentokrát jubilejní sraz župních zdravotníků

Autor příspěvku: Tomáš Jelen

Vložil: Vít Jakoubek dne: 09.12.2014 13:01:49

Jubilejní sraz zdravotníků

V sobotu 8. listopadu 2014 se konal v Tyršově domě v Praze již desátý sraz župních zdravotníků v novodobých dějinách ČOS.

Na úvodní přednášku byl pozván MUDr. Kryštof Slabý, místopředseda České společnosti tělovýchovného lékařství, který nejprve představil obor tělovýchovné lékařství, pohovořil o preventivních prohlídkách pro sportovce, objasnil novou vyhlášku o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu a na závěr se zaměřil na dvě aktuální témata: stárnoucí obyvatelstvo a dětská populace řítící se do inaktivity a nadváhy. Sport a pohybovou aktivitu v Sokole, která je primárně nesoutěžní, považuje přednášející za zásadní a bohužel nedoceněný prostředek pro primární a sekundární prevenci řady onemocnění.

Další blok byl spíše pracovní, řešily se aktuální informace z ČOS, dotazy žup a jednot. V úvodu se seznámil sbor zdravotníků s novým začleněním zdravotní komise do struktur Odboru všestrannosti ČOS, přítomní se obeznámili s příspěvky zdravotních pojišťoven na preventivní prohlídky v roce 2014, nechyběly informace o uskutečněném školení a doškolení Zdravotník zotavovacích akcí pořádaných ve spolupráci s ÚŠ ČOS, výměně průkazek těchto vyškolených zdravotníků. Následovala zpráva o úrazovém pojištění členů Sokola. Posluchači byli informování o změnách v neodkladné resuscitaci a nových standardech první pomoci v návaznosti na říjnové změny v roce 2015. Nechyběly zprávy o výskytu zápřednice jedovaté na území naší republiky a nabídka objednávky Laerdal Mini Anne – pomůcky pro výuku a nácvik kardiopulmonální resuscitace. Zdravotníci se rovněž seznámili s Prohlášením zákonných zástupců dítěte při vstupu do oddílu sportovní všestrannosti.

Následná přednáška br. Jelena se týkala zdravotnického zajištění akce s připomínkou zdravotně náročných sportovních disciplín a doporučeným postupem Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof.

V průběhu setkání byla otevřena sokolská prodejna, kde si zdravotníci mohli zakoupit letos znovu vydanou a aktualizovanou publikaci První pomoc (autor Tomáš Jelen) a dlouho očekávané a rozšířené vydání Právní problematiky a BOZ nejen pro cvičitele ČOS (autor Jan Průša).

Během polední přestávky si účastníci mohli vzít časopis Sokol, plakátek od České resuscitační rady, informační materiály o alergiích firmy STALLERGENES, vzorky náplastí od firmy HARTMANN, která již několik let nám na srazy poskytuje různé materiály.

Závěrečné přednášky se chopil br. Vít Jakoubek, který přítomné seznámil s úrazy dětí a alergiemi, které stále více postihují naši populaci. Velmi zajímavá byla názorná ukázka použití adrenalinového autoinjektoru, což si všichni díky zkušební pomůcce vyzkoušeli. 

Setkání se zdařilo, nechybělo společné foto a už se všichni těší opět za rok, kdy se nejenom pozdraví se svými známými, ale dozvědí se i něco nového.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Hodnocení článku:

1pozn. 5 hvězdiček - nejlepší
0
0průměrné hodnoceni:
05
0
Počet hlasů 1

Diskuse k tomuto článku:

Přidejte diskusní příspěvek zde

Počet příspěvků 0.